Városlista
2025. november 17, hétfő - Hortenzia, Gergő

Hírek

2011. December 28. 15:23, szerda | Belföld
Forrás: hajdupress.hu

Gyász: elhunyt a Tarzan-filmek szupersztárja, Csita

Gyász: elhunyt a Tarzan-filmek szupersztárja, Csita

Nyolcvanéves korában meghalt a harmincas évek Tarzan-filmjeinek majomsztárja, Csita.

December 24-én Floridában elhunyt Tarzan legjobb barátja, Csita, a csimpánz. A majom már nyolcvanéves volt. Haláláról a Palm Harbor-i állatmehnely számolt be, ahol Csita élt. A majomnak veseproblémái voltak - közölte a menhely. A központ vezetője, Debbie Cobb elmondta, a civil életben Jiggs-nek nevezett majom problémamentes, barátságos állat volt, aki imádott az ujjaival festeni - írja a hvg.hu.

A csimpánz Csitaként az 1932 és 1934 között, a magyar származású Johnny Weissmüller főszereplésével forgatott Tarzan-filmsorozat révén vált ismertté, lényegében komikus szerepet kapott a főhős mellett.

A floridai menhelyre 1960 körül került, előtte Weissmüller birtokán élt. Nyolcvan évével Csita matuzsálemi korúnak tekinthető, a beszámolók szerint a csimpánzok a természetben 25-35 évig, állatkertben 35-45 évig élnek. Ráadásul Csita a sorozat főszereplőjét túlélte: Weissmüller 1984-ben halt meg, 79 évesen, és a mellette a női főszereplőt, Jane-t alakító Maureen O'Sullivan és Brenda Joyce is elhunyt már.

Címkék: Csita, Tarzan

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 17. 07:32, hétfő | Belföld

Lehűlés érkezik erős széllel és esővel a hét elején

2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását

A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.