Hírek
2012. Január 27. 07:47, péntek |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Halálos áldozatot is követelt a havazás

Több romániai, szerbiai és bulgáriai régióban megbénult az élet a heves havazás miatt, Románia déli részén a hó fogságában, egy autóban rekedt férfi kihűlés miatt meghalt.
A szerda óta tartó heves havazás Románia és Szerbia déli régióiban, valamint Bulgáriában falvakat zárt el a túlvilágtól, járművek százai rekedtek az utakon, több helyen megszakadt az áramszolgáltatás, számos településen bezártak az iskolák, miután járhatatlanná váltak az utak.
Romániában több mint kétezer embert kellett kiszabadítani a behavazott utakon rekedt autókból, 22 országos főközlekedési út, két autópálya és 74 megyei út járhatatlan – közölte a belügyminisztérium. Egy bolgár rendszámú gépkocsiban rekedt férfi kihűlt, útitársnőjét éppen csak sikerült megmenteni.
Romániában 718 iskola zárva tart, több tucatnyi vasúti és mintegy 40 repülőjáratot töröltek a bukaresti repülőtéren, más járatok óriás késéssel közlekednek. A romániai meteorológiai intézet feloldotta a szerda óta mintegy 20 megyében érvényben lévő narancssárga riasztást, Tulcea és Constanca kivételével, ahol péntek délig erőteljes havazás várható.
Bulgáriában a hatóságok felszólították a lakosokat, ne induljanak útnak, és betiltották a kamionközlekedést. Lovecs régióban, ahol számos települést elzárt a külvilágtól a hó, szükségállapotot rendeltek el. Az ország több mint 300 településen nincsen áram. A bolgár belügyminisztérium rendeletére a havazás megszűnéséig lakott területen kívül csak hólánccal közlekedhetnek a járművek. A szófiai légi járatok nagy késéssel közlekednek, több járatot a görögországi Szaloniki, valamint Bukarest repülőterére irányítottak át.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:23, szombat | Külföld
A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként
A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként
2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld
Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa
Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.
2025. Szeptember 12. 07:24, péntek | Külföld
Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azután, hogy lövés érte Utah államban, egy rendezvényen
Meghalt Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivista nem sokkal azt követően, hogy szerdán lövés érte Utah államban, egy egyetemi rendezvényen – a hírt Donald Trump elnök jelentette közösségi oldalán.
2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása
Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.