Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2015. Október 28. 10:15, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Hamisított fékeket és autódiagnosztikai szoftvereket talált több megyében a NAV

Hamisított fékeket és autódiagnosztikai szoftvereket talált több megyében a NAV

Autóbuszokhoz használt hamisított fékberendezési alkatrészeket foglalt le több megyében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal,

összesen mintegy 4 és fél millió forint értékben, továbbá több mint 6 millió forint értékű hamis autódiagnosztikai szoftvert is találtak az ellenőrzések során a pénzügyőrök - közölte a NAV szerdán az MTI-vel.

A NAV pénzügyőrei egy győri alkatrészraktárban tartottak ellenőrzést, ahol a fékrendszerhez használt, 26 WABCO védjeggyel ellátott légszárító patront találtak. A Járműipari Forgalmazók Szellemi Tulajdon-védelmi Szakmai Egyesületének (JAF) munkatársa és a WABCO magyarországi képviselői megállapították, hogy az autóbuszokhoz készült fékberendezési alkatrészek hamisítványok - olvasható a közleményben.

Az érintett cég nyilvántartásából kiderült, hogy a győri és soproni telephelyén, továbbá alkatrészüzletében is található hamis légszárító patron. Az alkatrészüzletben már értékesített hamis termékek csomagolását is megtalálták, ezekről cég ügyvezetője azt mondta, nem tudta, hogy hamisítványok.

A NAV munkatársai ellenőrizték a cég számítógépeit is, amelyeken összesen 21 hamis autódiagnosztikai szoftvert találtak, megközelítőleg hat és félmillió forint értékben.

A győri vizsgálat információi alapján a pénzügyőrök Vas, Heves és Veszprém megyében is ellenőriztek, és összesen 1214 hamis WABCO légszárító patront foglaltak le különböző Volán telephelyeken és az ellenőrzött cég gyöngyösi telepén.

A NAV a hamis légszárító patronok kapcsán iparjogvédelmi jogok megsértése, míg a hamis autódiagnosztikai szoftverek miatt szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése miatt büntetőfeljelentést tett.

Az adóhatóság közleménye szerint a hamis fékalkatrészek autóbuszokba beépítve közúti balesetet is okozhattak volna.

A NAV arra is felhívta a figyelmet, hogy a JAF-val szorosan együttműködve különös hangsúlyt fektet a különféle járműipari alkatrészek és autódiagnosztikai eszközök hamisításának hatékony megakadályozására.

Címkék: fék, hamis, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly

2026. Január 26. 07:01, hétfő | Belföld

Enyhe, de borult, párás idő várható a jövő héten, többször kell csapadékra készülni

Jellemzően borult, párás, többfelé ködös idő várható a jövő héten és többször kell csapadékra - esőre, ónos szitálásra - is számítani, a szél olykor élénk, erős lesz.

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország