Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2011. Szeptember 03. 07:21, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Három megyében már szabad tüzet rakni

Három megyében már szabad tüzet rakni

Részlegesen feloldotta korábban elrendelt tűzgyújtási tilalmát a Vidékfejlesztési Minisztérium: Baranya, Fejér és Zala megyében már lehet erdei tábortüzet rakni, az ország más területein érvényben marad a tiltó rendelet.

A tárca egyben felhívja a lakosság és a kirándulók figyelmét, hogy azokban a megyékben, ahol a tűzgyújtási tilalom feloldásra került, tüzet gyújtani csak a kijelölt és kiépített tűzrakó helyen, szélcsendes időben szabad. A tüzet nem szabad felügyelet nélkül hagyni, távozás után pedig minden esetben gondoskodni kell eloltásáról. Hasonlóan fokozott figyelmet kérnek a telektulajdonosoktól is – az őszi avar és gyom égetése során ugyanis a tűz könnyen elérheti a közeli erdőket.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: tűzgyújtás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.