Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2016. Június 03. 14:00, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Három új taggal bővült a Magyar Teátrumi Társaság

Három új taggal bővült a Magyar Teátrumi Társaság

A Szentendrei Kulturális Központot is felvette tagjai közé a Magyar Teátrumi Társaság csütörtökön Esztergomban tartott közgyűlésén, amelynek az Esztergomi Várszínház volt a házigazdája.

Az MTT tagszervezeteinek száma ezzel 61-re nőtt, továbbra is a legnagyobb magyarországi színházi szervezetként működik - olvasható a Magyar Teátrumi Társaság MTI-hez eljuttatott közleményében.

Mint írják, az MTT elfogadta múlt évi szakmai és pénzügyi beszámolóját és ez évi költségvetését, továbbá módosította alapszabályát, lehetővé téve a pártoló tagságot a szervezetben.

A Magyar Teátrumi Társaság megvitatta a dunaújvárosi színház új igazgatójának, valamint a nyíregyházi színház igazgatójának menesztésével kapcsolatos helyzetet. "Tarthatatlannak és elfogadhatatlannak ítéljük azt a helyzetet, hogy az igazgatói pályázatokat bíráló szakmai bizottságok véleményét semmibe lehet venni, illetve hogy színházigazgatók megbízását indoklás nélkül vissza lehet vonni" - hangsúlyozzák a közleményben.

Mint írják, a Magyar Teátrumi Társaság a színházvezetői megbízásokkal kapcsolatos törvényi szabályozás átgondolását és módosítását javasolja az emberi erőforrások miniszterének, a kulturális államtitkárnak és az Országgyűlés kulturális bizottságának.

"Tárgyalásokat javaslunk annak érdekében, hogy úgy módosítsuk a jogszabályt, hogy ne kerülhessenek kiszolgáltatott helyzetbe sem a színházigazgatói posztot betöltők, sem az arra pályázók, sem a pályázatokat bírálók" - fogalmaznak.

Az MTT sikeresnek ítéli az ez évi POSZT előkészítését, és bízik benne, hogy továbbra is fenntartható az együttműködés a színházi élet szereplői között. Az MTT, ahogy eddig is, ennek érdekében mindent meg fog tenni - írják.

A Magyar Teátrumi Társaság szeptembertől Színházba mentem! címmel marketing-kampányt indít a színházba járás népszerűsítése érdekében.

MTI Fotó: Ujvári Sándor

Ha érdekelnek a hasonló tartalmú cikkek, lájkold a Facebook oldalunkat: Infováros Szentendre ... és ne felejtsd el a cikket megosztani az ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák azt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában

Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -

2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld

Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor