Hírek
2018. Április 17. 12:59, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség
Háromszor vezetett ittasan 24 órán belül

24 órán belül háromszor is ittas vezetésen érte tetten a rendőrség azt a balassagyarmati férfit, akit a bűncselekmény elkövetése után három napon belül bíróság elé állított a Balassagyarmati Járási Ügyészség.
A vádirat szerint a vádlott április 9-én 19 óra körül Balassagyarmaton vezette a személykocsiját, amikor a helyi rendőrök igazoltatták. Az alkoholszonda kétszeri megfújása után megállapították, hogy a vádlott a vezetés előtt szeszesitalt fogyasztott, mivel az általa kifújt levegő 1,48 milligramm/liter alkoholt tartalmazott, amely súlyos fokú alkoholos befolyásoltságnak felel meg. A rendőrök büntetőeljárást kezdeményeztek ellene.
A vádlott, miután a rendőrkapitányságról távozott, tovább ivott, és 2018. április 10-én, 7 órakor, ismételten ittasan vezette kocsiját Balassagyarmaton. A helyi rendőrök újra tetten érték, a vádlott által kifújt levegő alkoholtartalma ekkor 1,73 milligramm/liter volt, amely megközelíti az igen súlyos fokú alkoholos befolyásoltság alsó határát.
Az ittas vádlott a rendőri intézkedés után két órán belül újra a városban közlekedett a járműjével, amikor a rendőrök harmadszor is ellenőrizték őt. Az alkoholszonda ekkor 1,61 milligramm/liter légalkohol-koncentrációt mutatott, azaz a vádlott szervezetében lévő alkohol ekkor még mindig súlyos fokú alkoholos befolyásoltság előidézésére volt alkalmas.
A vádlott korábban többször állt már bíróság előtt ittas vezetés miatt, akkor pénzbüntetést kapott, azonban ez sem tartotta vissza őt az újabb ittas vezetéstől. Az ügyészség emiatt a gyorsított eljárásban azt indítványozta, hogy a bíróság a vádlottal szemben elzárást szabjon ki, továbbá tiltsa el a közúti járművezetéstől is.
A Balassagyarmati Járásbíróság, az ügyészi indítvánnyal egyezően, a vádlottat 30 nap elzárásra és három év közúti járművezetéstől eltiltásra ítélte. Az ítélet nem emelkedett jogerőre, az ellen a vádlott és a védő enyhítésért jelentett be fellebbezést.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.
2025. Szeptember 12. 07:22, péntek | Belföld
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén, de vasárnap ismét csapadék érkezik
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén: pénteken és szombaton jellemzően napos, gomolyfelhős idő várható, a csúcshőmérsékletek kevéssel 30 Celsius-fok alatt alakulnak.
2025. Szeptember 12. 07:20, péntek | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Abu-Dzabiban tárgyal
Orbán Viktor miniszterelnök munkalátogatásra érkezett Abu-Dzabiba, ahol a pénteki napon tárgyalást folytat Mohamed bin Zayed Al Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld
MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár
Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését