Városlista
2026. április 6, hétfő - Vilmos, Bíborka

Hírek

2014. Május 25. 20:20, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Hétfőn jelentős mennyiségű csapadék várható

Hétfőn jelentős mennyiségű csapadék várható

Három megyére másodfokú, az ország többi területére elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat hétfőre a várható felhőszakadások miatt.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez vasárnap eljuttatott közlésében azt írta: este még többfelé, éjszaka csupán elvétve várható zivatar.
Hétfőn a déli óráktól viszont ismét egyre többfelé alakulhatnak ki zivatarok, amelyeket elsősorban felhőszakadás, de akár viharos 60-80 kilométer/órás széllökés, illetve jégeső kísérhet. Hétfőn főként az Északi-középhegységben egy-egy zivatar során akár 50 milliméternél is több eső eshet.
A meteorológiai szolgálat emiatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyére narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adott ki.
Az ország többi megyéjére és a fővárosra citromsárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetést adtak ki. Ezeken a területeken az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 millimétert meghaladó csapadékmennyiség hullhat.
Hétfőn a legalacsonyabb hőmérséklet 13-18, a legmagasabb 25-30 fok között várható.
A meteorológiai szolgálat országos, középtávú előrejelzése szerint május utolsó hetében többször várható zápor, zivatar, megerősödik, viharossá fokozódik a szél, enyhül a meleg. A hét második felében, a tavasz utolsó napjaiban helyenként csak 16-23 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 06. 11:00, hétfő | Belföld

Orbán Viktor Kiskundorozsmán ellenőrizte a Török Áramlat megerősített katonai védelmét

Egyelőre Magyarország gázellátása nincs veszélyben, de észnél kell lenni, a szükséges ellenőrzéseket és folyamatos védelmet teljesíteni kell

2026. Április 06. 09:46, hétfő | Belföld

Megnyílt a megújult Citadella - ingyenes programokkal várják az érdeklődőket

Megnyílt a budapesti Gellért-hegyen a megújult Citadella a nagyközönség előtt húsvétvasárnap kora délután, az alkalomból két napon keresztül ingyenes programokkal várják az érdeklődőket.

2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld

Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi

Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.