Hírek
2015. Június 15. 07:12, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Hétfőn napközben érkezik a hidegfront
Hidegfront éri el északnyugat felől hétfőn napközben a térséget, a Dunántúlon és az északi megyékben megszűnik a kánikula, az Alföldön, főként a délkeleti felén még előfordulhat 25-26 Celsius-fokos középhőmérséklet.
Közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-vel. Az országos középtávú előrejelzés szerint a következő napokban a napsütést többször megzavarhatják záporok, zivatarok, a szél is többfelé megerősödik. A hét második felében néhol csak 20 fok körül alakulnak a maximumok, másutt ismét 30 fok közeli meleg lehet.
Hétfőn a több-kevesebb napsütés mellett várhatóan déltől többfelé lehetnek záporok, helyenként heves zivatarok. A szél néhol megerősödik, zivatarok környezetében viharossá fokozódik. A legalacsonyabb hőmérséklet 15-20, a legmagasabb 25-32 fok között alakul, délkeleten lesz a melegebb.
A tartós hőség miatt hétfőre Budapestre és Pest megyére, valamint Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adtak ki másodfokú figyelmeztetést. Szintén másodfokú figyelmeztetést adtak ki a várható heves zivatarok miatt Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy és Tolna megyére. Emellett - a veszélyjelzés szerint - az egész országban heves zivatarra és felhőszakadásra is készülni kell hétfőn.
Kedden a legtöbb napsütés nyugaton, délnyugaton várható. Elszórtan alakulhat ki eső, zápor. A minimumhőmérséklet 15-20 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 21-26 fok között alakulnak.
Szerdán sok lesz a napsütés, de helyenként - nagyobb valószínűséggel középen és délnyugaton - záporeső is előfordulhat. A leghidegebb órákban 12-17 fok lehet. Napközben 22-27 fokig melegszik a levegő.
Csütörtökön nem várható csapadék, sok lesz a napsütés. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-16, a legmagasabb 23-28 fok között valószínű.
Pénteken elszórtan alakulhatnak ki záporok, zivatarok, ismét többfelé megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 10-15, a maximumhőmérséklet 21-26 fok között alakul.
Szombaton változóan felhős idő várható elszórtan záporokkal, zivatarokkal. A leghidegebb órákban 9-14 fok lehet. Nappal 21-26 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap a sok napsütés mellett elszórtan várható zápor, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-15, a legmagasabb hőmérséklet 23-28 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció
Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.
2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben
A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
