Hírek
2013. Július 14. 21:24, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Hétfőre és a hétvégére is hidegfront várható

Hétfőn erős szelet, záporokat, zivatarokat és lehűlést hoz egy hidegfront. A hét közepére ismét 30 fok körüli maximumok lehetnek, de a hétvégén újabb hidegfront hoz csapadékot és visszaesik a nappali hőmérséklet is - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez vasárnap eljuttatott országos középtávú előrejelzésében.
Hétfőre hidegfront érkezik, emiatt északkeleten, keleten erősen felhős lesz az ég, és arrafelé több helyen valószínű eső, zápor, elszórtan zivatar is kialakulhat. Másutt hosszabb-rövidebb időre a nap is kisüt, és csak helyenként lehet számítani csapadékra, egy-egy zivatarra. A sokfelé élénk északnyugati szelet időnként erős széllökések kísérik. A legalacsonyabb hőmérséklet 11 és 16 Celsius-fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet általában 23 és 28 fok között, de északkeleten csak 20 fok körül valószínű.
Kedden a Dunától keletre többször megnövekszik a gomolyfelhőzet, és záporok is előfordulhatnak, másutt több lesz a napsütés. A minimumhőmérséklet 10-16 fok, a maximumhőmérséklet 23-27 fok lesz.
Szerdára az ország nagy részén sok napsütés várható, a középső és északi területeken változóan felhős lesz az ég, de csapadék ott sem valószínű. A hajnali órákban 12 és 17 fok között alakul a hőmérséklet, nappal 25-29 fokig melegszik a levegő.
Csütörtökön nyugaton változóan, keleten gyengén felhős lesz az ég, csapadék nem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet 13 és 18 fok között valószínű, a nappali maximumok várhatóan 26 és 30 fok között alakulnak.
Pénteken főként északkeleten lehetnek záporok, de másutt nem valószínű csapadék. A minimumhőmérséklet 14-20, a legmagasabb hőmérséklet 27-31 fok között lesz.
Szombaton egy észak felől érkező hidegfront hatására többször erősen megnövekszik a felhőzet, több helyen várható zápor, zivatar. Az északnyugati szél megélénkülhet, a Dunántúlon kissé meg is erősödhet, zivatarok környezetében átmenetileg viharossá fokozódhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű, napközben 23-30 fok lehet.
Jövő vasárnap többször megnövekszik a felhőzet, nagyobb valószínűséggel északkeleten, keleten várható zápor, zivatar. Az északnyugati szél többfelé élénk, a Dunántúlon időnként erős lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet 13 és 18 fok között valószínű, nappal 21-27 fokig emelkedhet a hőmérséklet - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.
2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld
Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor
Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede
2025. Április 29. 07:27, kedd | Belföld
Családtámogatásokkal kapcsolatos törvényjavaslatokról dönthet a parlament
2025. Április 28. 07:55, hétfő | Belföld
Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a héten
Túlnyomóan napos, száraz, meleg idő várható a jövő héten, de a hét elején még csípősek lehetnek a hajnalok, a hét végén ismét nő a záporok, zivatarok esélye, május első vasárnapjára kissé a hőmérséklet is visszaesik