Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2017. Augusztus 24. 17:10, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Hidegrekord dőlt meg az újabb kánikula előtt

Hidegrekord dőlt meg az újabb kánikula előtt

Az újabb hőségperiódus előtt csütörtökre virradóra 1 fokkal megdőlt az országos napi hidegrekord: a leghidegebb helyen 3 foknál is hidegebb volt - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat délután a Facebook-oldalán.

Az újabb hőségperiódus előtt az időjárásunkat meghatározó hűvösebb levegő "átmenetileg nyugalomba került" a Kárpát-medence fölött - írták. Éjszakára jelentősen mérséklődött a légmozgás, több helyen voltak szélcsendes időszakok is. Az erős éjszakai lehűléshez hozzájárult az is, hogy a nappali gomolyfelhő-képződés után (amely az északkeleti, keleti országrészben volt erőteljesebb) nagy területen kiderült az ég.

Az Északi-középhegység völgyeiben és az Alföld hidegre érzékeny tájain helyenként 5 Celsius-fok alá süllyedt a hőmérséklet. A leghidegebb Zabaron volt, ott hajnalban 2,6 fokot mértek. Ezzel egy fokkal megdőlt az augusztus 24-ei 3,6 fokos országos hőmérsékleti minimumrekord, amelyet 1976-ban Borsodnádasdon rögzítettek - tájékoztatott a meteorológiai szolgálat.

Az előrejelzés szerint csütörtökön az ország döntő részén nem lesz csapadék, de délután, este elsősorban Sopron környékén esetleg előfordulhat zápor, zivatar. A legmagasabb hőmérséklet 25-30 fok között alakul, délnyugaton lesz a melegebb. Késő estére általában 14-20 fok közé hűl le a levegő.

A hétvégén ismét többfelé 30-35 fokos maximumok várhatók.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra