Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2018. Február 07. 07:20, szerda | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Rengeteg pénzbe kerül az afganisztáni háború az Egyesült Államoknak

Rengeteg pénzbe kerül az afganisztáni háború az Egyesült Államoknak

Az afganisztáni háború 2018-ban 45 milliárd dollárjába kerül az Egyesült Államoknak - közölte az amerikai kongresszusban tartott meghallgatáson a törvényhozókkal a Pentagon (védelmi minisztérium) helyettes államtitkára.

Randall Schriver helyettes államtitkár a szenátus és a képviselőház külügyi bizottságaiban tartott meghallgatáson számolt be a tárca munkájáról, és az afganisztáni háború fejleményeiről. Ez volt az első szenátusi meghallgatás Afganisztánról azóta, hogy - mintegy fél évvel ezelőtt - Donald Trump elnök meghirdette az Egyesült Államok új afganisztáni stratégiáját.

Schriver az ázsiai és csendes-óceáni biztonsági ügyekért felelős helyettes államtitkár a Pentagonban. A szenátus törvényhozóinak elmondta: a 45 milliárd dollár magába foglalja a hozzávetőlegesen 13 milliárd dolláros kiadást az afgán földön állomásozó amerikai haderőre, az afgán hadsereg támogatására szánt 5 milliárd dollárt, és a Kabulnak nyújtott 780 millió dolláros gazdasági és logisztikai segítséget is.

A szenátorok eléggé kritikusan fogadták a beszámoló pénzügyi részleteit, és elsősorban az érdekelte őket, hogy vajon az amerikai kormányzat elképzelései tárgyalóasztalhoz kényszeríthetik-e az afgán tálibokat.

A képviselőház fegyveres erőkkel foglalkozó bizottságának meghallgatásán Randall Schriver beszámolóját szintén bírálatokkal fogadták, az egyik észak-karolinai republikánus képviselő, Walter Jones például azt firtatta, hogy "meddig ontanak még vért az amerikaiak" Afganisztánban.

Donald Trump elnök januárban, amikor egy autóbomba Kabulban, az afgán fővárosban több mint száz ember életét oltotta ki, leszögezte, hogy a tálibokkal nincs tárgyalás. "Nem akarunk szóba állni a tálibokkal, befejezzük azt, amit be kell fejeznünk" - fogalmazott akkor Trump.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok

2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld

Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására

Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.

2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld

Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben

Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.