Hírek
2016. Március 17. 07:36, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Idén is folytatódik Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja

\"Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja 2010-2020\" keretében idén is folytatódik az országjárás; egy szűrőkamion segítségével kétszáz helyszínen lehet majd részt venni a különböző vizsgálatokon
- közölte a program kommunikációs ügynöksége az MTI-vel. A szűrőprogram célja változatlan, továbbra is lehetőséget kíván biztosítani a lakosságnak kortól, lakhelytől és foglalkozástól függetlenül a szűréseken való részvételre, hiszen nagyon fontos, hogy az emberek minél hamarabb szembesüljenek egészségi állapotukkal, és ha kell, változtassanak az életmódjukon.
A közlemény szerint az elmúlt hat évben több mint ezer helyszínen, négymilliónál is több vizsgálatot végeztek a speciális szűrőállomáson megjelent több százezer embernél.
Az eddigi vizsgálatok statisztikáiból kiderült, hogy a nők 68, míg a férfiak 55 százaléka jár rendszeres szűrővizsgálatra. Ugyanakkor az is kiderült, hogy a megkérdezettek mintegy 13-35 százaléka még sosem vette igénybe a laboratóriumi, vagy a szakorvosi szolgáltatást.
A daganatos megbetegedések a lakosság 43 százalékát, az anyagcsere betegségek pedig 39 százalékát érintik. A középkorúak esetében a vastagbéldaganat rizikó tesztjének eredménye 20 százalékuknál mutatott jelentős kockázatot. A szívinfarktus és a szélütés egyik legfontosabb rizikófaktora a magasvérnyomás, a nők 22,46 százaléka, illetve a férfiak 22,7 százaléka tudott arról, hogy magas vérnyomás betegségben szenved, ugyanakkor 5,9 százalék, illetve 5 százalék volt az ismert cukorbetegek aránya.
A rizikó felmérési kérdőív kitöltése során az is kiderült, hogy a szűrésen résztvevők valamivel több, mint 20 százaléka dohányzik. A válaszok alapján kiderült az is, hogy a megkérdezettek 80 százaléka nem is gondol arra, hogy letegye a cigarettát. Ismertté vált az is, hogy egyre többen érzik fontosnak a rendszeres testmozgást, a férfiak közel 60, a nők mintegy 50 százaléka iktatja be a sporttevékenységet napi szinten életébe.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.