Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2012. Március 21. 07:05, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Indulhat a negyedik magyar mobilszolgáltató

Indulhat a negyedik magyar mobilszolgáltató

Az állami konzorcium (Magyar Posta, MFB, MVM) tegnap hozta létre a negyedik mobilszolgáltató vállalatot.

A szolgáltatást év végéig kell beindítani, 2014 végéig pedig a legtöbb települést le kell majd fedni. Az Equilor elemzői 250 ezer felhasználóval kalkuláltak az első évben, a második évtől kezdve 2016-ig pedig további 100 ezer új ügyfelet szerezhet a társaság. Ennek fényében a mostani hír semleges a Magyar Telekomra nézve.

A Napi Gazdaság azt írta, hogy a jogerőre emelkedéstől számított 15 napon belül a pályázatok valamennyi nyertesének be kell fizetnie a frekvenciadíjat, ami a Vodafone-nál 15,6, a Telenornál 7,3, a T-Mobile-nál pedig csaknem 11 milliárd forintot jelent. A lap szerint az új szolgáltató 10 milliárd forintjával együtt csaknem 44 milliárd forint öt napon belül érkezik meg a büdzsébe. Az új társaságról részletek egyelőre nem ismertek, ezek a Magyar Posta korábbi közlése alapján a megalakulás után válnak nyilvánossá.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld

Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV

Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.

2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld

Március 28-án megnyílik a megújult Citadella

Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket

2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről