Hírek
2018. Március 02. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Irán érdeklődik a magyar zöldségek és gyümölcsök iránt

A magyar cégek főként gyógyszeripari és papíripari termékeket szállítanak Iránba, de a magyar zöldségfélék és gyümölcsök iránt is nagy érdeklődést mutat a közel-keleti ország
- mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter Haszán Kazizadeh Hasemi iráni egészségügyi miniszterrel folytatott találkozóját követően a tárca közleménye szerint.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) csütörtökön közölte, hogy a megbeszélésen a Nemzeti Akkreditációs Hivatal és az iráni élelmiszer- és gyógyszer-felügyeleti hatóság együttműködési megállapodást írt alá.
Varga Mihály a találkozón kiemelte, hogy Irán és Magyarország hosszú ideje tartó, kölcsönösen előnyös gazdasági és pénzügyi együttműködési múltra tekint vissza. Az iráni-magyar kapcsolatokban rejlő lehetőségeket jól mutatja, hogy a tavalyi év első tizenegy hónapjában a kétoldalú áruforgalom több mint 65 százalékkal bővült és meghaladta a 45 millió dollárt.
A tanácskozást követően a miniszter elmondta, hogy a kétoldalú kapcsolatok fejlődésében jelentős lépés a gazdasági vegyes bizottság létrehozása, amely megfelelő intézményi hátteret ad a közös célkitűzések meghatározásához. Az egészségipari kapcsolatok bővítésére kiváló alkalmat biztosít a 2018 második felére tervezett, következő teheráni ülés - közölte.
Elmondta, hogy a két ország közötti gazdasági együttműködés egyik eredményének tekinthető a múlt év decemberében az NGM és az iráni egészségügyekért felelős minisztérium között aláírt egyetértési szándéknyilatkozat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.
2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld
Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány
A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat