Hírek
2013. December 07. 08:08, szombat |
Helyi
Forrás: lvp/MTI - fotó: illusztráció
Irtózatos idő: viharos szél és hófúvások jöhetnek
Pest, Komárom-Esztergom, Fejér és Győr-Moson-Sopron megyére, Budapestre a viharos szél miatt másodfokú, hófúvás miatt elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat szombaton.
További tizenhárom megyében a viharos szél miatt elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Pest megyében, valamint Budapesten a legerősebb széllökések az óránkénti 90 kilométeres erősséget is meghaladhatják. A friss hóval fedett területeken a szél alacsony hótorlaszokat emelhet.
Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas, és Veszprém megyék területén elsőfokú figyelmeztetés van érvényben, ami azt jelenti, hogy ezeken a területeken is előfordulhatnak óránkénti 70 kilométeresnél erősebb széllökések.
A meteorológiai szolgálat azt írta, hogy a legerősebb széllökések általában óránként 60-85 kilométeres erősség között alakulnak, de a Dunántúl északi, északkeleti részén és Pest megyében 90 kilométeresnél is erősebb lehet a szél. Várhatóan késő délutántól fokozatosan mérséklődik majd a légmozgás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 14. 09:04, vasárnap | Életmód
Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben
Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben szombaton: az augusztusi hagyományos virágkarnevál téli kistestvéreként megtartott fesztiválra több ezren gyűltek össze a cívisváros központjába.
