Városlista
2026. június 11, csütörtök - Barnabás

Hírek

2014. Augusztus 27. 12:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Iskolai végzettségek teljes elismerésére szólította fel a visegrádi országokat egy esztergomi diplomás

Iskolai végzettségek teljes elismerésére szólította fel a visegrádi országokat egy esztergomi diplomás

Nyílt levelében egymás állampolgárai iskolai végzettségének kölcsönös teljes körű elismerésére szólította fel a visegrádi országok (V4) kormányait egy diplomás esztergomi fiatalember.

Mindez olvasható a Felvidéki Magyarok című magyar nyelvű szlovákiai elektronikus folyóirat idei második számában.

"Országaink keresztény gyökerekkel rendelkeznek, így meggyőződésem, hogy Lengyelország, Csehország, Szlovákia és Magyarország lakosai is nagy örömmel és jóleső érzéssel fogadnák, ha a visegrádi csoport bölcs politikusai megállapodnának az egymás iskolai végzettségének elismeréséről" - írta ifj. Szilas László.

Az esztergomi férfi azután határozta el a nyílt levél megírását, hogy a magyar és szlovák oktatási rendszer különbözősége miatt a révkomáromi Selye János Egyetem dékánja nem engedélyezte számára a pedagógiai kisdoktori cím megszerzését.

A cikk szerzője, Szűcs Dániel rámutatott, hogy a kérdés kétségkívül európai szintű problémát feszeget, hiszen az egyik legfontosabb uniós alapelvet érinti, mégpedig a személyek és a munkaerő szabad áramlásának alaptételét.

A magyar fiatalember nemcsak a visegrádi négyek kormányfőinek, hanem a közélet és a média széles körének elküldte a felhívását. A címzettek közül sokan máris pozitív fogadtatásban részesítették a kezdeményezést. "A támogatók között van Fónagy János államtitkár éppúgy, mint Kriza Ákos, Miskolc polgármestere. Szlovákiából támogatásáról biztosította a kezdeményezést mások mellett Farkas Iván, a Magyar Közösség Pártjának alelnöke, Helena Mezenská, az Egyszerű Emberek és Független Személyiségek (OLaNO) mozgalmának képviselője, vagy éppen Jozef Jakab professzor, a szlovák Akkreditációs Bizottság alelnöke. Csehországból Libor Roucek euópai parlamenti, illetve Nina Nováková cseh parlamenti képviselő" - írta a cikk szerzője.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld

Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat

Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.

2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld

Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni

Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.