Hírek
2020. Január 21. 06:24, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ismét többfelé lesz sűrű köd

Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfő este az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta:
estétől elsősorban az ország északi, északnyugati felén többfelé lehet sűrű (zúzmarás) köd képződésére számítani. Kedden délelőtt lassan javulnak csak a látási viszonyok a köddel borított tájakon, az ország nagy részén egész nap borult, párás idő lesz a jellemző. Helyenként előfordulhat ónos szitálás, hószállingózás is.
A sűrű köd veszélye miatt Budapestre, Pest, Baranya, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna és Veszprém megyére adtak ki figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint kedden a legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet mínusz 6 és mínusz 1 Celsius-fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet általában mínusz 1 és plusz 3 fok között, de a naposabb helyeken 5 fok körül alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld
MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult
A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.