Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2012. Május 19. 14:01, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Itthon is engedélyezik az abortusztablettát

Itthon is engedélyezik az abortusztablettát

Megkapta a magyarországi forgalomba hozatali engedélyt az abortusztabletta – értesült a Magyar Nemzet.

A készítményt – amely műtét nélkül teszi lehetővé a terhességmegszakítást – csak felügyelet mellett, intézményi körülmények között alkalmazhatják, patikában nem lehet majd kapni.

Az effajta terhességmegszakításhoz nincs szükség semmilyen orvosi eszközre. A nőnek először be kell venni egy tablettát, amely blokkolja a terhesség megmaradásához és fejlődéséhez elengedhetetlen progeszteron hormon hatását, így megszakad a terhesség. A páciens ezután hazamehet.

Két nappal később ismét el kell mennie az orvoshoz, ahol kap egy másik tablettát, amely megnyitja a méhszájat, és erős vérzéssel kiüríti a méh tartalmát. A beavatkozás erős görcsökkel jár, emiatt szükség lehet fájdalomcsillapításra. Néhány órás megfigyelés után a páciens hazatérhet, a vérzés azonban napokig, sőt hetekig is elhúzódhat.

A beavatkozás nem tűnik bonyolultnak, hiszen csak a gyógyszert kell bevenni. Tévhit ugyanakkor, hogy az abortusztabletta csak egy egyszerű, otthon bevehető készítmény. Komoly beavatkozásról van szó, amely orvosi felügyelet nélkül nagyon veszélyes, ezért csak intézményi körülmények között alkalmazható.

Az abortusztablettánál már lezárult a nemzetközi engedélyezési eljárás, ezután a magyar gyógyszerügyi hatóságnak a szükséges dokumentáció áttekintése után szinte automatikusan ki kellett adnia a hazai forgalomba hozatali engedélyt. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának sajtóosztálya megerősítette a lap információját.

További részletek a Magyar Nemzet szombati számában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.

2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld

Megalakult a Fidesz-frakció

Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról: