Hírek
2021. Augusztus 08. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Japán lap: Magyarország a világon a harmadik legsikeresebb ország a járványkezelésben

Magyarország a harmadik a Nikkei japán gazdasági napilap listáján, amely a világ 120 országát rangsorolja aszerint, hogy hol mennyire sikeres a koronavírus-járvány kezelése.
A világ legnagyobb példányszámú gazdasági újságja havonta frissített listáján (Nikkei COVID-19 Recovery Index) három mutató, a járványkezelés, az oltás és a koronavírussal összefüggő korlátozó intézkedések szerint rangsorolja a világ országait.
Az előző havi 5. helyezés után Magyarország az augusztusi rangsorban a 3. helyre lépett előre, Kína és Új-Zéland mögé.
Japán a 48. helyről a 83. helyre zuhant vissza a Nikkei rangsorában. A távol-keleti szigetországban szerdán 14 207 fővel rekordot döntött a 24 órán belül azonosított új koronavírus-fertőzések száma.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Hasznos és gyakorlati információkat ad a NAV a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséhez
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően