Hírek
2018. Augusztus 26. 13:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Jó minőségű és nagy mennyiségű lehet az idei szőlőtermés
Jó minőségű és nagy mennyiségű szőlőtermést várnak idén a szakemberek - mondta Domján Erika, FruitVeb Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács ügyvezetője az M1 csatorna vasárnap reggeli műsorában.
Hozzátette: mivel a szőlőnek mély, másfél méter mélyen lévő gyökere van, így a vízhiány kevéssé okozott gondot.
Arról is beszámolt, hogy a meleg nyári időjárás miatt körülbelül két héttel korábban érik minden gyümölcs és zöldség. A csemegeszőlő már a boltokban van. A körte is korábban érik. Bár a körte termőterülete az utóbbi időben erősen csökkent, főleg a zalai, dél-dunántúli tájakról jó termést várnak.
Az almatermelők is megkezdték már a betakarítást. Emlékeztetett rá, a léalma felvásárlási ára nagyon alacsony, a tárgyalások során az egyik legnagyobb felvásárló az először ajánlott 13 forint helyett 15 forintot ajánlott, de a gazdák ezt is keveslik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
