Városlista
2025. szeptember 15, hétfő - Enikő

Hírek

2012. Február 14. 12:32, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Jobb kedvre derítették a piacokat a görögök

Jobb kedvre derítették a piacokat a görögök

A görög megállapodás tegnap még jó hangulatot hozott a tőzsdékre, idehaza a Bux csaknem 1 százalékos pluszban zárt, Nyugat-európában ennél szerényebb mértékű volt az emelkedés csakúgy mint a New York-i tőzsdén.

Az újabb görög megszorítócsomag megszavazásával csökkentek a Görögországgal kapcsolatos rövid távú kockázatok.

A szakértők szerint azonban hosszú még a kilábalás útja. Német vezető politikusok üdvözölték a megállapodást, de elvárják a reformok mielőbbi elindítását. Az anyagi segítségről 'a végső döntések március elején' születhetnek meg, az EU vezetők brüsszeli találkozóján. Olli Rehn pénzügyi EU-biztos kizárta, hogy hagynák az országot csődbe jutni, és azt is, hogy a görögök távozzanak az eurózónából. Közben Görögországban, áprilisban tartják meg az előre hozott parlamenti választásokat. Az athéni kormány szóvivője azt mondta: a jelenlegi kabinetnek egy-másfél hónapja van arra, hogy befejezze az adósságállomány átstrukturálását és a magánbankokkal szembeni adósság részleges elengedését célzó munkát.


OrientPress Hírügynökség

Címkék: bux, görögország, tőzsde

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 15. 07:50, hétfő | Belföld

Megújul a fonyódi kikötő

2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld

Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025

Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.

2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld

Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében

Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.