Hírek
2013. Április 22. 07:56, hétfő |
Helyi
Forrás: lvp/MTI
Jótékonysági kamaraárverés szentendrei alkotásokkal
Bánovszky Miklós, Onódi Béla, Zámbó István, Varga István mellett Szász Endre és Barcsay Jenő grafikái is szerepelnek az Abigail Galéria 256 tételt felvonultató jótékonysági kamaraárverésén kedden Budapesten.
A Millennium Center aulájában ketten zajló árverés nyereségét jótékonysági célra fordítják a szervezők. A kínálat egyszerre tartalmazza a kisebb méretű, sokszorosított grafikákat, valamint a 20. századi és kortárs művészek festményeit. A 256 tételből álló anyag közel fele grafikai alkotás - közölte az Abigail Galéria az MTI-vel.
Az aukción Szentendrei Művésztelep 20. századi képviselőinek és kortárs művészeinek munkái közül Bánovszky Miklós Folyópart című tájképére 110 ezer forinttól, Onódi Béla 1986-os Virágcsendéletére 90 ezer forinttól, Ilosvai Varga István Férfiportréjára pedig 80 ezer forinttól lehet licitálni. Zámbó István Munkácsy-díjas művész 1950-ben készült Szerelmes szoborterv, valamint a Tulipán két gyógyuló madárral című pasztelljei 95-95 ezer forinttól várnak gazdára.
Az árverésen egyebek közt még Barcsay Jenő VIII. című szitanyomata 30 ezer forinttól vár gazdára.
A galéria a rendhagyó aukciójával a Diótörés Alapítványt támogatja. A szervezet 1997 óta segíti a 18 és 35 év közötti hajléktalanokat. Kiemelt figyelmet fordít a gyakran állami gondozásból kikerült fiatalok ellátására, társadalomba való integrálására.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 29. 07:49, csütörtök | Életmód
Elhunyt Voith Ági színművész
Elhunyt Voith Ági Jászai Mari-díjas színésznő, rendező, érdemes és kiváló művész. A József Attila Színház örökös tagját 81 éves korában, szerdán érte a halál - tudatta a színház az MTI-vel.
2026. Január 29. 07:48, csütörtök | Életmód
Kína ízeit és a medvék világát mutatják be a Fővárosi Állatkertben a hétvégén
Péntektől három estén Kína ízeivel, vasárnap nap közben pedig a medvék világával ismerkedhetnek a látogatók a Fővárosi Állat- és Növénykertben.