Városlista
2026. július 27, hétfő - Olga

Hírek

2019. Június 21. 14:03, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Karbantartás lesz az útdíjfizetési rendszerben vasárnap

Karbantartás lesz az útdíjfizetési rendszerben vasárnap

Az útdíjfizetés rendszerében június 23-án, vasárnap hajnalban 1 órától 5 óráig informatikai rendszerfejlesztést hajtanak végre, ebben az időszakban a megszokott szolgáltatások átmenetileg nem lesznek elérhetők

- közölte a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) pénteken az MTI-vel. A tervezett karbantartás az autópálya-matricával, a viszonylati jeggyel közlekedő és a fedélzeti eszközt használó ügyfeleket egyaránt érinti.

A jelzett időszakban többek között nem lehet majd vásárlást kezdeményezni, egyenleget feltölteni, korlátozottan működik majd az ügyfélszolgálat, így a pótdíjügyintézés is szünetel.

A fedélzeti eszközzel közlekedők útdíjbevallásait, megfelelő egyenleg esetén, a karbantartást követően befogadják.

A NÚSZ Zrt. felhívja a figyelmet arra, hogy a fizetős útszakaszokat a karbantartás ideje alatt sem lehet ingyenesen igénybe venni. Az úthasználati jogosultságot (e-matrica, e-útdíj) érdemes a karbantartási időszakot megelőzően, előre megváltani az ematrica.nemzetiutdij.hu, illetve a hu-go.hu weboldalakon, a NÚSZ Zrt. ügyfélszolgálati irodáiban vagy viszonteladó partnereinél.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 27. 10:00, hétfő | Belföld

Vitézy Dávid: alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki

Az a cél, hogy alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Július 27. 09:00, hétfő | Belföld

OGY - Alkotmánybírót választhat a parlament

A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.

2026. Július 27. 07:18, hétfő | Belföld

Újabb hőhullám várható a héten