Hírek
2019. Január 31. 10:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: katasztrófavédelem
Karbantartással megelőzhető a szén-monoxid-mérgezés

Karbantartással, illetve a levegő folyamatos cseréjének biztosításával megelőzhetők a szén-monoxid-mérgezések
- hívta fel a figyelmet Dóka Imre, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az M1 aktuális csatorna esti műsorában. Mint mondta, nagy problémát jelent, hogy az új nyílászárók már nem tartalmaznak légréseket, amelyek a folyamatos levegőcserét biztosítják, így nagyobb esélye van a szén-monoxid-mérgezésnek. A szóvivő az új lakásba költözőknek azt javasolta, hogy szakemberrel nézessék át a nyílt lánggal üzemelő konvektort, kazánt.
Elmondása szerint tavaly 609 szén-monoxid-mérgezéses esethez riasztották a tűzoltókat, és tízen haltak meg a színtelen, szagtalan gáz levegőbe kerülése miatt. Megjegyezte, hogy a szén-monoxid-érzékelő beszerelése ugyan felhívja a figyelmet a veszélyre, de a problémát nem oldja meg, ezért a berendezések karbantartása rendkívül fontos.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld
Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány
A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat
2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld
Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok
A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.