Hírek
2022. Június 09. 08:55, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Kegyetlen módon agyonvertek egy idős férfit

Vádemelést javasolnak a rendőrök az ellen a két férfi ellen, akik a gyanú szerint pénzéért vertek agyon egy idős férfit 2020 nyarán. Az utcán figyelő társuk ellen minősített rablás a megalapozott gyanú.
A Pest megyei rendőrök 48 órán belül azonosították és elfogták azt a két férfit, akik aszódi otthonában támadtak rá egy akkor 73 éves nyugdíjasra. A holttestre 2020. augusztus 24-én találtak rá, a gyanúsítottak számát pedig azóta háromra növelték – közölte a rendőrség.
Kifejtve, hogy a most 28 éves K. János és 37 éves nagybátyja, K. Róbert az igazságügyi orvosszakértő véleménye szerint 2-4 nappal a bűncselekmény felfedezése előtt rontott be ismerősük házába. Az idősebb férfi a kezére tekerte a lábtörlő szőnyeget és betörte az ajtó üvegét. A résen benyúlva azonban nem volt elfordítható kulcs a zárban, ezért fogták és rárúgták az ajtót az ágyban fekvő idősre. Erőszakos és hívatlan látogatásuknak egyetlen célja volt, bármi áron megszerezni áldozatuk kis vagyonát.
Gyakorlatilag azonnal nekiestek, ütötték, verték, ahol érték. Az igazságügyi orvosszakértő vizsgálata test szerte 31, úgynevezett erőbehatást állapított meg. A többségében közepes erejű, metszett, vágott, illetve tompa tárgytól eredő, főként a sértett fejét, arcát, jobb karját érő sérüléseket nagy valószínűséggel hosszú időn keresztül kellett elszenvednie. Ezen kívül kétoldali bordatörést, valamint csigolyatörést szenvedett, amely a mellkas összeprésével, például az áldozatra ráülve jöhetett létre.
Az orvosszakértő kitért arra is, a bántalmazás egy elhúzódó kínzással is felérhetett, amelyet a holttesten rögzített nyomok támasztottak alá. Villával, késsel szurkálták, vagdosták, fojtogatták, a kezük ügyébe került tompa eszközzel ütötték a fejét.
Miután az idős már nem mozdult, a két férfi átkutatta otthonát, és amit értékesnek, eladhatónak gondoltak, azt magukkal vitték: használt mobiltelefonokat, némi pénzt és elektronikai eszközöket. Áldozatukat sorsára hagyták, elmenekültek a helyszínről, majd a pénzt elosztották egymást közt, a tárgyakat pedig megpróbálták eladni.
A nyomozás közben kiderült, míg K. János és K. Róbert a házban volt, utcán hagyták egyikük élettársát, a most 47 éves H. Juditot. Az volt a dolga, hogy szemmel tartsa a környéket és jelezze, ha bármit, vagy bárkit lát.
Az ügy két gyanúsítottja, K. János és H. Judit jelenleg is letartóztatásban van, K. Róbert egy korábban elkövetett bűncselekménye miatt jogerős szabadságvesztését tölti.
A K. János és K. Róbert ellen nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, a báncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének, H. Judit ellen csoportosan, a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett rablás bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatott büntetőeljárást a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztálya befejezte, az iratokat átadta az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld
MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult
A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.