Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2014. Március 07. 07:51, péntek | Helyi
Forrás: lvp/MTI/fotó: panoramio.com

Készül a 2-es metro és a szentendrei, gödöllői, csepeli HÉV összeköttetési projektje

Készül a 2-es metro és a szentendrei, gödöllői, csepeli HÉV összeköttetési projektje

Zajlik a 2-es metró, a gödöllői HÉV, a szentendrei és a csepeli HÉV összekötését előkészítő projekt a fővárosban, ezt Pesti Imre budapesti kormánymegbízott mondta csütörtökön.

Budapest Közép-Európa, de talán egész Európa egyik legjobban fejlődő és élhető városa - mondta Pesti Imre budapesti kormánymegbízott csütörtökön budapesti sajtótájékoztatón. Pesti Imre egyebek mellett közölte, hogy jelenleg Budapesten 54 kiemelt beruházás van folyamatban. A 4-es metró kapcsán elmondta, folyik a tesztüzem, semmilyen biztonsági hibát nem találtak, nincs olyan probléma vagy üzemzavar, amely a tervezett átadást befolyásolná, de a tesztüzemnek még nincs vége.

György István főpolgármester-helyettes a fővárosi fejlesztésekről szólva kijelentette: az elmúlt négy évben több minden történt, mint az 1990 és 2010 közötti ciklusokban. A fejlesztéseket sorolva hozzátette, hogy Budapesten a napi forgalomban 1200 busz közlekedik, ebből mintegy 300 az újak száma. A buszok átlagéletkorát 18-19 évről sikerült 11 év alá szorítani.

György István megjegyezte, hogy évente 1,4 milliárd utazást bonyolít le Budapesten a közösségi közlekedés. Egy utazásnak számít az egy járműre való felszállás és leszállás. Szólt arról, hogy jelenleg folyik a 2-es metró és a gödöllői HÉV, valamint a szentendrei és a csepeli HÉV összekötését előkészítő projekt.

Kapcsolodó cikk:
Egy vágányon a szentendrei HÉV szombaton

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe

Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Életmód

Csalók élnek vissza az OTP Bank egyik vezetőjének nevével

Az OTP Bank egyik vezetőjének nevével visszaélve, magukat rendőröknek kiadó csalók videóhívásban keresik meg az ügyfeleket, hogy pénzt szerezzenek tőlük - hívta fel a figyelmet a pénzintézet szerdán.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik