Városlista
2026. február 21, szombat - Eleonóra

Hírek

2019. Február 19. 17:02, kedd | Külföld
Forrás: Pogár Demeter, az MTI tudósítója jelenti:

Két év alatt 24 támadást hajtottak végre az orosz iskolákban

Két év alatt 24 támadást hajtottak végre az orosz iskolákban

Az elmúlt két év alatt 24 alkalommal követtek el sérülést okozó vagy halálos áldozattal járó erőszakcselekményeket Oroszország tanintézményeiben

- közölte Nyikolaj Patrusev, az orosz biztonsági tanács titkára egy keddi tyumenyi szaktanácskozáson.

A 2017-es és 2018-as időszakban az Oroszországi Föderáció területén 24, jelentős visszhangot kiváltó bűntényt követtek el, fegyver és robbanószerkezetek felhasználásával, amelyek tanárok és tanulók különböző fokú sérülésével, valamint emberek, köztük gyerekek halálával jártak - mondta.

Patrusev szerint a tanulók és hallgatók tudatára, illetve magatartására káros hatást gyakorol, hogy az interneten terjed a nacionalizmus, a szeparatizmus és az újnácizmus ideológiája, a bűnözői szubkultúra, valamint az erőszak, az öngyilkosság és a személyes meggazdagodás kultusza. Mint mondta, az iskolákban megszaporodott a rendkívüli helyzetek száma az ott tanulók agresszivitása, türelmetlensége és individualizmusa miatt, valamint amiatt, hogy közülük egyesek semmibe veszik mások jogait.

A tisztségviselő az iskolai erőszak terjedésének okai között nevezte meg a nevelés és megelőzés hiányosságait, és elégtelennek minősítette a család és a "kollektivizmus" értékeinek terjesztését.

Tavaly egy permi iskolai verekedésben 15-en szenvedtek sérüléseket, Ulan-Udéban pedig egy kilencedikes tanuló támadásának következtében kilencen sérültek meg. Októberben egy ámokfutó a kercsi műszaki középiskolában pokolgépet robbantott fel, és tüzet nyitott diáktársaira és tanáraira. Az incidensben 21-en vesztették életüket, több mint félszázan pedig megsebesültek.

Címkék: iskola, orosz, támadás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld

Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere

Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.

2026. Február 19. 15:00, csütörtök | Külföld

XIV. Leó pápa hamvazószerdán a lángokban álló világ hamvairól beszélt