Hírek
2013. Május 11. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu
Kevesebb autót, de több pénzt akar a Ferrari

A tavalyi év a Ferrari történelmének legnagyobb darabszámú eladását hozta. Az olasz márka célja azonban nem a tömegek megfogása, így legújabb interjújában a márkafőnök más utat jelölt ki a nyereségesség fokozására. Luca di Montezemolo a napokban beszélt a tervekről.
Már idén is kevesebb kocsit kívánnak eladni, mint a 7318 eladást produkáló tavalyi esztendőben, viszont összességében többet szeretnének keresni rajtuk. Így megőrizhető marad a márka exkluzivitása, amelyért a vásárlók hajlandók a busásabb árat megfizetni. „A Ferrarival egy álmot vásárolnak ügyfeleink, akiket biztosítani kell afelől, hogy ezt az álmot megőrizzük” – mondta Montezemolo.
„Ennek megfelelően lelassítjuk a gyártást. Az elmúlt évek növekedését a feltörekvő piacok hozták. Alapvető célunk az exkluzivitás megőrzése. Kevesebbet gyártunk, megőrizve a gépkocsik piacra jutásának eddigi iramát, ezzel megőrizve a használt modelljeink értékét is.” Hogy mik a konkrét célok? Montezemolo elmondása szerint 2013-ban kevesebb mint 7000 új autó kulcsától válnak meg, amelyhez még jön a LaFerrari 499-es darabszáma, vagyis lényegi csökkentést nem terveznek, a cél inkább csak a status quo fenntartása. A Ferrari vezére a jövőbeli tervekről is beszélt. „Ha valaki négyajtós szedánt vagy SUV-t keres, a Maseratinál megtalálja. Nem fogunk eltérni a jelenlegi csapásiránytól.” Állítása jogos, a Maserati ugyanis a termékportfólió erőteljes bővítésébe kezdett, még jobban felkészülve arra, hogy magához vonzza a Ferrarinál többre, ám mégis kevesebbre vágyó vásárlókat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.