Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2011. Július 09. 14:21, szombat | Belföld
Forrás: HírTV

Kevesebbet tankolunk, mint egy éve

Kevesebbet tankolunk, mint egy éve

Az üzemanyagok drágulása miatt kevesebbet tankolunk, mint egy éve - derül ki a Forensis Autóklub felméréséből.

 

A megkérdezettek több mint fele, negyed- vagy akár feleannyit autózik, mint tavaly. Harmaduk pedig öt-tízezer forinttal költ kevesebbet tankolásra havonta.

A megkérdezett autósok 30 százaléka mondta azt, hogy a literenkénti 400 forint az a határ, ami felett már nem tankolnának rendszeresen. A válaszokból az is kiderült, hogy egyre többen alakítanák át kocsijukat autógáz vagy bioetanol meghajtásúra, sőt, 6 százalék már most is a két megoldás valamelyikét használja. A parlament egyébként a héten szavazta meg, hogy literenként 40 forinttal emelik az E85-ös bioüzemanyag jövedéki adóját. (pr)

hírTV

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld

Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol

A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.