Városlista
2025. október 28, kedd - Simon

Hírek

2022. Június 07. 06:00, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Kifigyelte áldozatát, követte, majd kifosztotta

Kifigyelte áldozatát, követte, majd kifosztotta

Már a szolnoki piacon kifigyelte a készpénzzel fizető sértettet, akit lakcíméig követett, majd elvette a pénzét. A nyomozók őrizetbe vették a gyanúsítottat.

Bejelentés érkezett a rendőrségre egy szolnoki lakostól, aki elpanaszolta, hogy vasárnap 8 és 9 óra között a piacra ment. Kis idő elteltével feltűnt neki, hogy egy számára ismeretlen férfi figyeli és követi őt. Amikor hazatérve a lakásának lépcsőházához érkezett, észlelte, hogy a férfi oda is utánament. Az idős kora miatt nehezen mozgó férfi megijedt, próbált a lépcsőn felszaladni, de megbotlott. Az ismeretlen ezt kihasználva, a nyugdíjas férfi nadrágjának farzsebéből kivette a pénztárcáját, majd abból 12 ezer forintot magához vett és a tárcát a földre hajította – közölte a rendőrség.

Az egyenruhások azonosították majd előállítottak a helyi bűnelkövetőt, akit kifosztás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként kihallgattak.

Az 57 éves férfi beismerte a terhére rótt cselekményt. A nyomozók az eltulajdonított készpénz töredékét tudták lefoglalni tőle. A hatóság a gyanúsított őrizetbe vételéről határozott és a későbbiekben előterjesztést tesznek letartóztatása indítványozására.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.

2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld

Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak

A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra

2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld

Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit

Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.

2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld

Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között

A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között