Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2014. Szeptember 08. 07:43, hétfő | Helyi
Forrás: MTI

Kortárs magyar alkotók több mint 600 műve Szentendrén

Kortárs magyar alkotók több mint 600 műve Szentendrén

Több mint 600 kortárs magyar alkotó művei láthatók a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének (MAOE) Labirintus című képző-, ipar- és fotóművészeti kiállításán vasárnaptól a szentendrei MűvészetMalomban.

A MAOE 2014-ben meghirdetett Labirintus című kiállítási pályázatára született tematikus tárlaton festők, grafikusok, szobrászok, fotóművészek, alkalmazott grafikusok, belsőépítészek, textil-, kerámia- és üvegművészek munkái szerepelnek.

A nagyszabású összművészeti projektet Baán László, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója nyitotta meg, valamint köszöntötte Fekete György, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) elnöke, Dietz Ferenc (Fidesz), Szentendre polgármestere és Kálnoki-Gyöngyössy Márton, a Ferenczy Múzeum igazgatója, a város kulturális és turisztikai vezetője. Az eseményhez kapcsolódva harminc művész szakmai elismerésben részült.

Baán László megnyitójában rámutatott: a labirintus mint téma olyan erős impulzus volt, hogy a beküldött művek bősége igazi korszakfestő képpel szolgál. A labirintus majd minden értelmezési lehetőségére kaptunk példát - mondta. "Van itt bejárandó út éppúgy, mint elidegenítő bezártság, keresésre hívó kaland mellett falakba ütköző elveszettség. Az ember, aki épít és az ember, aki romokat hagy maga után" - fogalmazott.

Fekete György a kiállított anyagot lenyűgözőnek nevezve úgy fogalmazott: valószínűleg az utolsó évtizedekben ilyen teljességgel a magyar képzőművészet nem jelenhetett meg.

Dietz Ferenc (Fidesz-KDNP) ) polgármester köszöntőjében arra emlékeztetett, hogy a város rövid időn belül ismét rendkívül izgalmas kiállításnak adhat helyet, "olyan összművészeti tárlatnak, ahol a képző- és iparművészet legjelesebb képviselői vonulnak föl".

Kálnoki-Gyöngyössy Márton kiemelte: az esemény egyfajta új kezdet is a Malom történetében, "hiszen abban bízunk, hogy évről évre hasonló seregszemléken a MAOE-val együttműködésben hasonlóan szép anyagot tudunk bemutatni".

A MAOE harmadik alkalommal szervezett tematikus kiállítást tagjai számára, a tárlaton 628 művész egy-egy alkotása látható. A kiállítás különlegessége a Labirintus ház, amely önálló műalkotás. A MűvészetMalom udvarán felépített monumentális installációs rendszer 63 négyzetméter alapterületen kialakított valóságos labirintus, amelynek 2,5 méter magas falain a kiállításon látható eredeti művek digitális másolatai jelennek meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.