Hírek

2015. Március 16. 08:00, hétfő | Helyi
Forrás: Szentendrei Kosárlabda SE

Sorozatos kosaras győzelmek után a kadet csapatok

Sorozatos győzelmeket könyvelhettek el a szentendrei kosarasok nemrégiben: a kadet fiúk Göd és Gödöllő ellen, míg a lányok a Pityke csapata ellen nyertek.

Szentendrei KSE - Gödöllői Sportklub (Könczöl Ádám összefoglalója)

Az alapszakasz 9. fordulójához érkeztünk, itthon fogadtuk a Gödöllői Sportklub csapatát, mely mérkőzésen nyerni szerettünk volna és sikerült is.

Az első negyedben még nem ébredtünk fel, ez meglátszott a játékunkon, szét voltunk esve, az ellenfél át is vette a vezetést már nagyon az elején. A 2. negyedben sikerült felhoznunk az állást 4-5 pontra, de a végén sok eladott labdánk volt, és gyors indításból dobtak pontokat. A 3. negyedben a hátrányunkat ledolgoztuk kemény munkával, és végre felébredtünk, edzőnknek köszönhetően. Először védekeztünk páratlan zóna ellen, és ez megnehezítette támadásainkat, 3 pontost gyengén dobó csapatunknak. A 4. negyedben új erővel tértünk fel a pályára, nyerni akarással, 5 percen keresztül nem volt kosár a negyedben, és a végén gyors támadásainknak köszönhetően, és magas játékosainknak, sikerült megnyerni a mérkőzést. Szentendrei KSE - Gödöllői Sportklub 41 - 40
Köszönjük ezt az izgalmas mérkőzést!

Szentendrei KSE - Gödi SE (Könczöl Ádám beszámolója)

Utolsó fordulóhoz érkeztünk el az alapszakaszban, Göd csapatát fogadtuk itthon. Szerencsénkre nem voltak magas embereik, így a lepattanók többsége a miénk lett, köszönhetően a 195 centis centereinknek. Edzőnk kérésére már az első negyedben megszereztük a vezetést, és ez meg is maradt a mérkőzés végéig. Minden kosár után letámadtunk, de ők ügyesen át tudtak jönni a félpályán, de a védelmünkön nem mindig tudtak áttörni, és így ha megszereztük a labdát gyors kosarakat tudtunk szerezni. Második negyedben egy új védekezést próbáltunk ki, a páratlan zónát, eredményesek is voltunk ezzel a védekezéssel. 3. és 4. negyedben engedtünk a védekezéssel, és a támadásainkat erősítettük, meg is lett az eredménye, a 4. negyedben közel annyi pontot dobtunk, mint az előző háromban! Az elkövetkező hetekben a rájátszásra készülünk, amit nagyon szeretnénk megnyerni! Szentendrei KSE - Gödi SE 83 – 44
Köszönjük a szurkolást!

Szentendrei KSE- Pityke KSE (Sólyom Panna tudósítása)

Március 7-én szombaton a kadet lány csapat lépett először pályára Leányfalun. Ellenfelük a Pityke KSE volt, akiktől az előző mérkőzés során kikapunk. Ettől függetlenül a hazaiak elszántan és felkészülten léptek pályára. Az első pár percben az ellenfél néhány gyors kosárral jobban indított, de ezt a szentendrei csapat hamar visszahozta, és átvette a vezetést. A harmadik negyedig körülbelül 10 pontos előnyben voltak. Ekkor viszont az ellenfél ledolgozta a különbséget 5 pontra. De ez szerencsére nem tartott sokáig a szentendrei lányok gyors kosarakkal ismét nagyon pontkülönbséget értek el. A végeredmény 52 - 38 lett, így a lányok csoportjukból harmadikként jutottak tovább a rájátszásba.