Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2016. Január 09. 07:56, szombat | Helyi
Forrás: Szentendrei Önkormányzat

Középületek energiahatékony felújítása

Középületek energiahatékony felújítása

A projekt keretében felújított “Fehér Ház” épületében lévő P’Art Mozi adott helyet a középületek energetikai korszerűsítése projekt átadó ünnepségének 2016. január 7-én.

Az átadón dr. Török Balázs alpolgármester kiemelte, hogy a lebonyolításra rendelkezésre álló rövid idő alatt példás összefogással, sokak összehangolt munkájával valósulhatott meg a csaknem 150 milliós fejlesztés, mely a város egészét érinti.

Mint az átadón elhangzott, az önkormányzat novemberben értesült arról, hogy a város 150 millió Ft támogatást nyert középületek energetikai korszerűsítésére. A pályázat célja a korszerűsített épületek energiafelhasználásának csökkentése, az energiahatékonyság növelése. A középületek kiemelt jelentőségű épületenergetikai fejlesztése – KEOP 2015-5.7.0 – sikeres pályázat keretein belül négy, a szentendrei mindennapokban jelentős szerepet játszó ingatlan újult meg 2015. december 14-ig.

Homlokzati nyílászárócserével és hőszigeteléssel újul meg a Dunakorzó út 18. – Fehér Ház, a Bajcsy-Zsilinszky utca 6. – Közkonyha, a Hamvas B. utca 4/b – bölcsőde és a Bükköspart 27. – háziorvosi rendelő épülete. A felújítások a pályázathoz elkészített felmérések és energetikai számítások iránymutatásai alapján történnek. A munka gőzerővel indult, és mind a négy épületen párhuzamosan haladt, hogy a projekt határidejét tartani tudják.

A homlokzatfelújítási programban az önkormányzat kiemelt figyelmet szentelt az épületek karakterének megtartására, bár azok nem műemléki épületek, jellegzetes jegyeik megőrizendők.

Mint az ünnepi átadón dr. Török Balázs városfejlesztési alpolgármester elmondta, a korszerűsítés az óvodásoktól az idősebb korosztályig a városlakók valamennyi rétegét érinti, az egész város életminőségének javítását szolgálja. Kiemelte: sokak összehangolt, fegyelmezett munkájára volt szükség ahhoz, hogy a projekt megvalósítására rendelkezésre álló néhány hét alatt a munkát maradéktalanul be tudják fejezni. Az alpolgármester köszönetet mondott az összefogásban résztvevőknek és örömét fejezte ki a pályázat és a megvalósítás sikeres lebonyolítása miatt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.