Hírek
2019. Szeptember 22. 12:42, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Közgazdász: A tartós gazdasági fejlődéshez a tudásba kell befektetni
Csath Magdolna közgazdász szerint a gazdasági fejlődés hosszútávú fenntartásához Magyarországnak a képzésbe, a tudásba kell befektetnie.
Csath Magdolna vasárnap az M1 aktuális csatornán arról beszélt, hogy Magyarországon a gazdaság teljesítménye az elmúlt 3-5 évben évről évre javult, a tartós fejlődés fenntartásához azonban nem elég, ha a Magyarországon működő cégek csúcstechnológiás termékeket gyártanak, mert ez csak a cégek fejlettségét mutatja.
A gazdasági fejlődés fenntartásához a magyar szellemi hozzáadott értéket is növelni kell, azaz a technológiákat is Magyarországon kell fejleszteni, ehhez pedig megfelelő szakemberekre van szükség - emelte ki a közgazdász.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet
Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll
A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.
