Városlista
2025. október 16, csütörtök - Gál

Hírek

2019. Szeptember 10. 06:03, kedd | Bulvár
Forrás: mti - fotó: facebook

Kristen Stewart kapja a Zürichi Filmfesztivál Aranyszem-díját

Kristen Stewart kapja a Zürichi Filmfesztivál Aranyszem-díját

Kristen Stewart kapja a Zürichi Filmfesztivál Aranyszem-díját - jelentették be a szervezők.

A 15. Zürichi Filmfesztivált (ZFF) szeptember 26. és október 6. között rendezik meg. A nemzetközi mustrán az amerikai filmcsillag Seberg című új filmjét is vetítik majd, amelynek a Velencei Filmfesztiválon volt a világpremierje. A Benedict Andrews rendezésében készült politikai thriller a fiatalon elhunyt Jean Seberget idézi meg a filmvásznon, aki a hatvanas években több francia újhullámos filmben szerepelt, majd az amerikai polgárjogi mozgalommal való kapcsolata miatt az FBI megfigyeltette, és 1979-ben állítólag öngyilkosságot követett el - idézte fel a Variety.com cikke.

Stewart választhatta volna az Alkonyat-filmek után, hogy nagy kasszasikerekben szerepel, de ő tudatosan kereste a művészi elkötelezettségű független filmeket, amelyek alkotói között Walter Salles, Olivier Assayas és Ang Lee is szerepelt - indokolta a díj odaítélését ZFF társrendezőinek, Nadja Schildknechtnek és Karl Spoerrinek a közleménye.

Hozzáfűzték, hogy a színésznő egészen kivételes módon talált egyensúlyt a fősodorbeli és a művészfilmek között. "Jean Seberg bátor megformálásával ismét bizonyította, hogy nemzedéke egyik legsokszínűbb színésznője" - hangsúlyozták.

Stewart filmjei között szerepel a Hófehér és a vadász, Walter Sellers Kerouac-adaptációja, az Úton, s még idén a Charlie angyalai egy új produkciójában is láthatja a közönség. Jövőre az Árok című tengeralattjárós katasztrófafilmjét játsszák a mozik.

A ZFF Aranyszem-díját korábban Jake Gyllenhaal és Andrew Garfield is megkapta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 16. 07:45, csütörtök | Bulvár

November 20-án kerül a mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm

November 20-tól kerül a magyar mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm, amely magyar katonák személyes visszaemlékezései alapján dolgozza fel a 2021-es Sámán nevű katonai hadműveletet.

2025. Október 16. 07:41, csütörtök | Bulvár

A Colosseum új igazgatója gladiátorjátékokat és popkoncertet ígér az amfiteátrumban

Kinyitná a Colosseumot a kulturális rendezvények és a város lakói előtt az ókori amfiteátrum új igazgatója, Simone Quilici, aki gladiátorjátékokat és popkoncertet is ígért a La Repubblicának adott szerdai interjúban.

2025. Október 14. 07:19, kedd | Bulvár

Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez

Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez az AI Factory Antenna program keretében - közölte a Magyar Kutatási Hálózat az MTI-vel hétfőn.

2025. Október 11. 06:00, szombat | Bulvár

Október 16-án kerül a magyar mozikba Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató zenés portréfilm

Október 16-án kerül a magyar mozikba a Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató Ember maradj - Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilm, amely bemutatja a zenész sikereit, személyes küzdelmeit is.