Városlista
2025. december 14, vasárnap - Szilárda

Hírek

2016. Február 26. 10:00, péntek | Helyi
Forrás: Danubia Televízió

Különös hüllők lepték el Kisoroszit

Különös hüllők lepték el Kisoroszit

Németországi turnéja után Kisorosziban lépett fel új műsorával a Wertheim család, az ország legkisebb utazócirkusza.

A művelődési ház szervezésében rendszeresen szerepelnek családi kikapcsolódást biztosító programok, így ez a nap is felhőtlen szórakozást jelentett a családok apraja-nagyjának.

A Wertheim család cirkuszi produkciója két részből állt: az első részben igazi cirkuszi produkciókkal szórakoztatták a közönséget. A több generációs artistamúlttal rendelkező művészcsalád a műsor első felében régi vásárokon fellépő mutatványosok repertoárjából adott ízelítőt, visszarepítve a nagyérdeműt a vándorcirkuszos időkbe. A második részben az Amazonas világába kalauzolták el a résztvevőket, egy egzotikus hüllőshow keretén belül. A gyerekek és az érdeklődő felnőttek testközelbe kerülhettek az állatokkal, meg is simogathatták őket. Ez még a természettel szoros egységben élő Duna-szigeti település lakóinak is rendhagyó élményt jelentett.

Fotó: Danubia Televízió

Címkék: cirkusz, hüllő, Kisoroszi

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

2025. December 13. 07:10, szombat | Bulvár

Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai nőnél

Leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron egy ázsiai fiatal nőnél, további három lepragyanús társa pedig még megfigyelés alatt áll - közölte pénteken a Maszol.ro kolozsvári hírportál.

2025. December 13. 07:10, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Az Európai Unió tartósan befagyasztja az orosz állami vagyont

Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács úgy döntött, hogy meghatározatlan időre megtiltja az EU területén befagyasztott, az Orosz Központi Bankhoz tartozó eszközök Oroszországba történő visszautalását

2025. December 13. 07:09, szombat | Belföld

NAV: év végéig érdemes a kisvállalati adót választani

Jövőre még több cég választhatja a kisvállalati adót (kiva), ugyanis megduplázódik a belépési határ.