Hírek
2020. Február 21. 16:05, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kutya szagolta ki a csempészcigarettát Zalában
Kábítószer- és cigarettakereső kutya segítségével találtak a pénzügyőrök 1600 doboz csempészett cigarettát egy kisbuszban az M70-es autópályán
- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Zala Megyei Adó- és Vámigazgatósága pénteken az MTI-vel.
Joó Hilda sajtó főreferens tudatta: a NAV munkatársai az M70-es autópályán ellenőriztek egy kisbuszt, amelynek csomagterében, táskákba rejtve adózatlan cigarettát találtak. A járművet a rédicsi vizsgálóba kísérték, ahol Harley, a szolgálati kutya 32 ezer szál adózatlan cigarettára bukkant a busz rakterében.
A pénzügyőrök csempészárut lefoglalták, és költségvetési csalás elkövetésének gyanúja miatt feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál. A helyszínen kiszabott több mint hárommillió forintos jövedéki bírságot a sofőr megfizette.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
