Hírek
2022. Január 16. 13:06, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/infovárosok/illusztráció: pixabay
Lakástűzben meghalt egy asszony, szemét égett a harmadik emeleten
Lakástűzben vesztette életét egy ember vasárnap reggel Nyíregyházán - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivő-helyettese az MTI-vel.
Dóka Imre a közleményében azt írta, a tűzoltókat az Árpád utca egyik háromemeletes társasházának harmadik emeleti lakásához riasztották, ahonnan füst szivárgott. A szobában bútorok és felhalmozott papírhulladékok égtek, innen a tűzoltók egy embert mentettek ki, aki a gyors beavatkozás ellenére a helyszínen életet vesztette.
Hozzátette, a sűrű füsttel telített lépcsőházból a lakókat - a melegedőbusz kiérkezéséig - a szomszédos lépcsőházba kísérték át a tűzoltók.
A tűz keletkezési idejét, helyét és okát a katasztrófavédelem vizsgálja - közölte az őrnagy.
Információink szerint egy idős, 83 éves asszony vesztette életét a tűzben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
