Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2019. Június 26. 10:50, szerda | Belföld
Forrás: mti

Lejárt a határidő az EP-választási plakátok eltávolítására

Lejárt a határidő az EP-választási plakátok eltávolítására

Lejárt a határidő a május 26-ai európai parlamenti választáson indult pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány idején közterületeken elhelyezett plakátjaikat.

A jogszabály szerint a szavazás napját követő 30 napon belül, azaz június 25-én 16 óráig kellett eltüntetni a választási plakátokat. A plakátot annak kellett eltávolítania, aki elhelyezte vagy akinek érdekében elhelyezték.

Az önkormányzatok a határidő lejárta után maguk is eltávolíthatják a plakátokat, és a költségeket kiszámlázhatják.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.