Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2013. Július 30. 10:44, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Leszakadt távvezeték okozott tüzet Zalában

Leszakadt távvezeték okozott tüzet Zalában

Egy letört faág miatt leszakadt távvezeték okozott tüzet a hétfő esti viharos szél idején Zalában - közölte honlapján kedden a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

A letört faág Beleznán szakított el egy 20 kilowattos távvezetéket, ami miatt meggyulladt a száraz aljnövényzet. A tüzet a nagykanizsai hivatásos tűzoltók vízsugárral oltották el.
Zalában a hétfő este feltámadt viharos szél miatt nagyobb károk nem keletkeztek, de Zalaegerszegen és Keszthelyen két-két helyszínen, továbbá Söjtörön, Hévízen és Szilvágyon is forgalmi akadályt jelentő kidőlt, derékba tört fák vagy leszakadt faágak miatt riasztották a tűzoltókat.

Címkék: szél, tűz, vezeték, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld

MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult

A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.