Városlista
2025. augusztus 26, kedd - Izsó

Hírek

2024. Július 09. 08:13, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Ma kezdődik a főpolgármester-választás érvényes szavazatainak újraszámlálása

Ma kezdődik a főpolgármester-választás érvényes szavazatainak újraszámlálása

Kedden kezdődik és a tervek szerint csütörtökig tart a főpolgármester-választás érvényes szavazatainak újraszámlálása, a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) várhatóan pénteken dönt az eredményről

- közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az MTI-vel hétfőn.

A közleményben felidézték: a Kúria végzése alapján az NVB döntött a főpolgármester-választáson leadott érvényes szavazatok átvizsgálásának és újraszámlálásának módjáról. Ehhez a fővárosi kerületi helyi választási irodák közreműködését veszik igénybe.

Az NVB emellett felkérte a kerületi helyi választási irodákat arra, hogy az újraszámlálást a székhelyükön, egy helyiségben, az NVB egy vagy több tagja jelenlétében tartsák meg.

A közleményhez mellékelt táblázat szerint kedden az I., az V., a VI., a VII., a XVI., a XVII., a XXII. és a XXIII. kerületben vizsgálják át a voksokat. Szerdán a II., a III., a IV., a XI., a XIII., a XIV., a XVIII. és a XXI. kerület következik, csütörtökön pedig a VIII., a IX., a X., a XII., a XV., a XIX. és a XX. kerület.

Az újraszámlálás sajtónyilvános, azonban előzetes regisztrációhoz kötött - írták.

A tájékoztatás szerint az újraszámlálás folyamatát a nemzetközi megfigyelők mellett a főpolgármester-választás versenyben lévő jelöltjei által megbízott megfigyelők is figyelemmel kísérhetik.

A Nemzeti Választási Bizottság várhatóan pénteken dönt a főpolgármester-választás eredményéről - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.