Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2013. Április 25. 08:01, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI

Ma van a Lányok Napja – nők „férfias” szakmákban

Ma van a Lányok Napja – nők „férfias” szakmákban

A Lányok Napján tizennyolc magyar városban mintegy háromezer 9-11. évfolyamos diáklány számos „férfias” szakterületekbe nyerhet betekintést ma az IT, az elektronika és a műszaki területeken tevékenykedő vállalatoknál.

Magyarországon második alkalommal rendezik meg az idén 62 programból álló eseménysorozatot, amelyhez 18 városból összesen 38 vállalat, 10 egyetem, négy kutatóintézet és egy múzeum kapcsolódott. Az akció célja, hogy a lányok pályaválasztása ne függjön családi vagy társadalmi nyomástól, és az arra nyitottak karriert építhessenek a nők számára ma még talán tabunak számító területeken is.

A mozgalom az Egyesült Államokból 1993-ban indult el, azért, hogy a műszaki területek iránt érdeklődő lányok betekintést nyerhessenek a férfiasnak számító szakterületekbe.

Az április 25-i eseményhez idén egy párhuzamos kezdeményezés, a telekommunikációs és infokommunikációs technológiákkal kapcsolatos foglalkozások népszerűsítésére létrejött Girls in ICT is csatlakozik Magyarországon, amelyet a Nők a Tudományban Egyesület és az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) közösen rendez meg, a Lányok Napja tematikus részeként.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában

Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -

2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld

Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor