Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2017. Június 26. 11:32, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Magyarország élen jár a dizájnerdrog-fogyasztásban

Magyarország élen jár a dizájnerdrog-fogyasztásban

Magyarország élen jár a dizájnerdrog-fogyasztásban - mondta Csákó Ibolya alezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság Bűnügyi főosztályának kiemelt főreferense az M1 aktuális csatornán hétfőn.

A főreferens elmondta: Magyarországon a "legfogyasztottabb" kábítószer a kannabisz, de 2010-ben megindult az új pszichoaktív anyagok, az úgynevezett dizájnerdrogok térhódítása. Mint mondta, ezek olcsón előállítható, könnyen beszerezhető szintetikus anyagok, ennek volt köszönhető a gyors térhódításuk. Kiemelte a dizájnerdrogokkal szembeni küzdelemben a 2012-ben bevezetett úgynevezett C-listát, amely rögzíti az új pszichoaktív anyagokat.

Hozzátette: 2014-től csökkent a "dizájnerdrog-őrület", és ezzel párhuzamosan megindult a klasszikus, amfetamin-tartalmú kábítószerek újbóli térhódítása.

Megjegyezte: ugyan a dizájnerdrogoknak Magyarországon már szűkül a piacuk, de még mindig jóval olcsóbbak, mint az alkohol és a klasszikus kábítószerek, főleg a fiatalok és a szegényebbek a veszélyeztetettek.

Csákó Ibolya szólt arról is, hogy nyáron rendszerint emelkedik a fogyasztók és lefoglalások száma. Megjegyezte: a rendészeti szervek csak a piacra kerülő kábítószer egy százalékát tudják lefoglalni.

Június 26. a kábítószer-fogyasztás elleni küzdelem világnapja.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll