Hírek
2011. Augusztus 22. 14:17, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Magyarország fizet elsőként

Eljött a visszafizetés ideje. A portfolio.hu az UniCredit Bank elemzését idézi, mely szerint Magyarország kezdi meg elsőként a Nemzetközi Valutalap és az Európai Unió által, még 2008-ban utalt óriáshitel törlesztését.
A Világbank hitelpénzét nem hívtuk le, így legalább ez nem terheli az államkasszát.
Az idei utolsó negyedév magyar állami számláit fogja először terhelni az óriáshitel, jövőre azonban már nemcsak Magyarország, hanem Lettország, Románia, Szerbia és Ukrajna számára is esedékes a hiteltörlesztés. A 2008-ban kitört pénzügyi válságban az öt ország összesen 46,9 milliárd euró összegnek megfelelő hitelrészt hívott le a megállapodott keretekből.
Számunkra már idén egy 2 milliárd eurónak megfelelő törlesztés válik esedékessé az Európai Unió felé, az IMF-nek való törlesztéssel együtt jövőre pedig 3,6 milliárd eurót kell visszafizetni. Egyelőre úgy tűnik, hogy a korábban nemzetközi pénzügyi lélegeztetőre szorult kelet-közép-európai országok képesek fizetni a felmerülő terheiket. A probléma most éppen a dél-európai országokkal van.
OrientPress Hírügynökség, portfolio.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval
Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.