Hírek
2017. Április 05. 09:20, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Magyarországon turnézik májusban a Harlem Globetrotters

Magyarországon turnézik májusban a Harlem Globetrotters, a világ leghíresebb kosárlabda-showcsapata, amely négy városban mutatja be tudását.
A szervezők tájékoztatása szerint az évente több mint 300 gálamérkőzést játszó - és ezeken 98 százalékban nyertes - társulat május 25-én Győrben, 26-án Veszprémben, 27-én Szegeden, 28-án pedig Debrecenben lép pályára egyaránt 19 órakor.
Az eredetileg komoly kosárlabdacsapatként indult New York-i társulat az 1930-as évek elején a legenda szerint 112-5-re vezetett egy meccsen, amikor nekiállt bohóckodni. Ennek eredményeképpen az idők folyamán - megkérdőjelezhetetlen játéktudásuk mellett - védjegyükké vált a komédia és a nézőket is aktívan bevonó show-műsor.
A hivatásos játékosokból álló Globetrotters az 1950-es évektől végleg a szórakoztatóiparra váltott a hagyományos sportról. Műsoruk ötvözi a cirkusz és a színház eszközeit a sporttal, s fennállásuk óta a világ 122 országában több mint húszezerszer tartottak bemutatókat.
A Harlem Globetrotters - amely legutóbb tavaly lépett fel Budapesten - csillaga ott virít a Hollywood Boulevardon, s tiszteletbeli tagjaik között található Kareem Abdul-Jabbar, Whoopi Goldberg, Nelson Mandela és II. János Pál pápa is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra