Hírek
2021. Május 01. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Májusban is elérhető lesz az ingyenes internet

A kormány számára fontos, hogy támogassa a digitális oktatásban tanuló diákokat, családjaikat és tanáraikat, ezért májusban is elérhető lesz az ingyenes internet
- közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) digitalizációért felelős helyettes államtitkára a tárca pénteki közleménye szerint.
Solymár Károly Balázs hozzátette: a lehetőség több mint 1 millió diák tanulását és közel 120 ezer pedagógus munkáját segíti, és havonta 1,2 milliárd forintot hagy a magyar családoknál.
A helyettes államtitkár emlékeztetett, hogy a kormány tavaly novemberben ingyenessé tette a helyhez kötött internet-hozzáférési szolgáltatásokat a digitális munkarendre átállt általános és középiskolák pedagógusai és tanulói számára. Mivel valamennyi internet-szolgáltató kivette a részét a járványhelyzet hatásainak enyhítéséből, ezért a kisebb szolgáltatók kompenzációban részesülnek az arányosabb teherviselés érdekében.
A kapcsolódó felhívásra olyan szolgáltatók jelentkezését várják, amelyek éves árbevétele az elmúlt két évben nem haladta meg az évi 12 milliárd forintot, és alkalmazotti létszámuk 300 fő alatt volt. Az igényeket első ütemben a 2020 novembere és 2021 márciusa közötti időszak bevételkiesésének kompenzációjára lehet benyújtani május 19-éig. A felhívás a lebonyolító Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség honlapján érhető el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.