Hírek
2021. Szeptember 03. 08:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Már 11 magyar egyetem szerepel a THE világrangsorán
A tavalyi kilenc helyett már 11 magyar egyetem szerepel a Times Higher Education (THE) 2022-es, frissen megjelent világrangsorában
- közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára Facebook-oldalán csütörtökön.
Schanda Tamás azt írta: a világ száz országának legjobb 1600 egyetemét vizsgáló ranglistán a Semmelweis Egyetem az igen előkelő 277. helyen áll, hatalmasat lépve előre a tavalyi 426. helyről. Ezzel az idén modellt váltó budapesti orvosi egyetem érte el a második legnagyobb helyezésjavulást az európai egyetemek közül - tette hozzá.
Van még mire büszkének lenni, hiszen az eddig is jó helyezést elérő magyar egyetemek köre két modellváltáson átesett egyetemmel, az Óbudai Egyetemmel és a Pannon Egyetemmel bővült - fogalmazott.
Hozzátette: a magyar intézmények közül a legelőkelőbb helyen a Semmelweis Egyetemet jegyezték.
Az első ezerbe bekerült az Eötvös Loránd Tudományegyetem (601-800. hely), valamint a Pécsi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem (801-1000. hely).
Az államtitkár kiemelte: folyamatos a felsőoktatás fejlesztése, 2014-hez képest megduplázódtak a főösszegek, 2021-ben a GDP csaknem 1,2 százalékát fordítják az egyetemekre, szemben a 0,8 százalékos európai uniós átlaggal.
Hozzáfűzte, 2022-re a 650 milliárdos felsőoktatási előirányzat, kiegészítve a helyreállítási és ellenállóképességi eszközzel (RRF) és a science parkok 310 milliárdos évi keretével, már a GDP 1,7 százalékát jelenti.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
