Hírek
2017. Április 03. 10:20, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Már a 26. tüdőátültetést végezték el Magyarországon
A 26. tüdőátültetést végezték el Magyarországon a közelmúltban - közölte az Országos Onkológiai Intézet és a Semmelweis Egyetem hétfőn az MTI-vel.
A két intézmény közös közleményében felidézik, hogy Magyarországon 2015 decembere óta van lehetőség tüdőtranszplantációk elvégzésére.
Idén március 24-én egy 59 éves nő kapott új tüdőt huszonötödikként, a betegnél veleszületett hörgőtágulata miatt vált szükségessé a beavatkozás. Nem sokkal ez után egy 58 éves férfin végeztek tüdőátültetést az Országos Onkológiai Intézetben. A férfinek egy húsz évvel korábban elszenvedett légúti égés miatt ment tönkre fokozatosan a tüdeje, ezért volt szüksége új szervre - írták.
Mindkét beteg stabil állapotban került az intenzív osztályra - közölték.
A műtéteket a Semmelweis Egyetemmel együttműködve végezték el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
