Hírek
2012. Február 19. 07:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Már repül a Ryanair Budapestről

Megkezdte budapesti üzemelését a Ryanair. Az első Liszt Ferenc repülőtérre érkező járat fogadását követően, az ajándék tortának felszelésével ünnepélyesen is megnyitotta új budapesti bázisát az ír fapados légitársaság.
Az első budapesti járatot a légitársaság EI-DYN lajstromú Boeing 737-800 típusú repülőgépe teljesítette.
Először 6 új járatot indítottak, amelyek közül kettő újnak számít, hiszen Stanstedbe és a németországi Karlsruheba eddig nem volt járat Budapestről. A másik négy desztináció: Barcelona, Madrid, Dublin és Stockholm. További 26 járatot a következő hetekben indít el a Ryanair Budapestről.A London-Stansted járattal négyre emelkedik a brit fővárosban elérhető repülőterek száma, ráadásul igen kedvező árakon. A többi légitársaság Budapestről Heathrowra, Gatwickre és Lutonra kínál összeköttetést. A Ryanair karlsruhei járata közvetlen és kényelmes járatot jelent a Fekete erdő térségébe és Baden Badenba, híres fürdővárosba – írja az airportal.hu.
Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója a járatnyitáskor kijelentette: 'A Ryanair visszacsábítása mindig is szerepelt a terveinkben és örömmel nyugtáztuk, amikor az első öt járat márciusi elindítását januárban bejelentették, most ez a szám már 32-re emelkedett. A Ryanair a 2-es terminálról indul és oda is érkeznek a gépei, ugyanazokat a díjakat fizeti, mint mindenki más légitársaság a 2-es terminálon. Ezzel kibővült a verseny és az utasok szélesebb kínálatból választhatnak, mindez jobban szolgálja a kényelmüket. Reméljük, hogy a Ryanair hosszú távra tervez Budapesten és hosszú időn keresztül áll az utasok rendelkezésére.”
A Ryanair 2005 és 2010 között már repült Budapestről Bristolba. East Midlandsbe és Dublinba. Visszatérésében az is közrejátszhatott, hogy Budapest változatlanul vonzó turisztikai desztináció mind a hagyományos magyar kultúra iránt érdeklődőknek, mind az izgalmas éjszakai életre vagy éppen a történelmi gyógyfürdőkre vágyók számára.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.
2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld
Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány
A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat