Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2014. Január 03. 07:47, péntek | Helyi
Forrás: lvp/katasztrófavédelem

Már veszélyesek a karácsonyfák

Már veszélyesek a karácsonyfák

Már veszélyesek lehetnek a karácsonyfák, kiszáradásuk miatt akár egy hevülő égő vagy egy közeli gyertya is lakástüzet okozhat. A katasztrófavédelem ezért különösen figyelemre int mindenkit.

Közeleg január 6-a, Vízkereszt napja, amikor a hagyomány szerint lebontjuk a karácsonyfákat, sokak otthonát azonban még ezt követően is díszíti az ünnep legszebb dísze.

A karácsonyfának való fenyőket már december elején kivágták, így lassan egy hónap elteltével kellőképpen kiszáradtak ahhoz, hogy rendkívül gyorsan lángra lobbanjanak akár a legkisebb szikrától, lángtól. A fák száradását gyorsítja a lakások melege is.

Kérjük a lakosságot, hogy gyertyákat már semmiképpen se gyújtanak a karácsonyfákon és a mécseseket is minél messzebb égessék a fától. Ha az égősor bekapcsoljuk, ne hagyjuk a fát őrizetlenül, hiszen az esetlegesen túlmelegedő égők is meggyújthatják a kiszáradt karácsonyfát. Figyeljük oda, hogy a Vízkeresztig tartó néhány napban se keletkezzenek tüzek az őrizetlenül hagyott karácsonyfák, gyertyák, mécsesek miatt” – hívta fel a figyelmet a katasztrófavédelem.

Baj esetén pedig hívják a katasztrófavédelem műveletirányítási központját a 105-ös segélyhívó számon!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 08. 18:00, szerda | Bulvár

Elhunyt Czigány György

Április 6-án 94 éves korában elhunyt Czigány György József Attila- és Erkel Ferenc-díjas költő, író, újságíró, érdemes művész, a Magyar Rádió népszerű Ki nyer ma? című műsorának alapító műsorvezetője

2026. Április 08. 17:00, szerda | Életmód

Minden korábbinál több tisztán elektromos gépkocsi állt forgalomba márciusban

Többszörös csúcsdöntést hozott az elmúlt hónap a hazai flotta klímabarát megújításában. Márciusban a valaha volt legtöbb tiszta és csendes gépjármű kapott zöld rendszámot

2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld

Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.